top of page
Search
  • Writer's pictureAdam Makovský

Microsoft o půl roku prodlužuje podporu pro Windows 10, Windows Server 2010 a další aplikace

Microsoft v úterý, 15.4. 2020, uvedl prodloužení podpory u produktů mezi kterými jsou například Windows 10, Windows Server verze 1809, System Center Configuration Manager verze 1810, SharePoint Server 2010 a další.


Všechny tyto produkty dostanou prodlouženou podporu o šest měsíců a to v reakci na aktuální situaci s nemocí COVID-19. Velká část “deadlines” ukončení podpory se tak posouvá z května 2020 na konec roku.


Srovnání původních a nových datumů ukončení podpory

V následující tabulce jsou uvedeny veškeré produkty, kterých se týká prodloužení podpory.
Datum ukončení podpory Office 2010 zůstává nezměněno

Dále také Microsoft připomíná, že ukončení podpory Office 2010 pro Windows se nemění a je naplánováno na 13. října 2020. Stejné datum ukončení podpory platí pro Office 2016, verzi pro Mac OS.


S tím dále přichází komplikace pro uživatele produktů zmíněných výše. Microsoft plánuje nejen ukončit podporu pro balík aplikací Office, ale také propojení s některými službami Office 365 a to ve stejný den, 13. října 2020.


Vyjádření ze strany Microsoft ohledně ukončení podpory propojení starých verzí Office a některých služeb Office 365 je následující:


“Uživatelé, jak již bylo dříve oznámeno, budou muset od 13. října 2020 disponovat licencí Office 365 ProPlus, Office 2019 nebo Office 2016. Se staršími verzemi nebude možné připojení k některým službám Office 365. Microsoft neuskuteční žádné kroky vedoucí k blokování konektivity mezi službami Office 365 a staršími verzemi Office, avšak klienti využívající staré verze Office budou čelit problémům s výkonem a stabilitou aplikací.”


Dále je vhodné připomenout plánovanou změnu názvu Office 365 ProPlus, tato služba se nově, od 21. dubna, bude jmenovat “Microsoft 365 Apps for enterprise”. Změna názvu se týká mimo jiné i dalších plánů Office 365.


Závěrem je nutno říci, že ukončení prodloužené podpory (známé jako “extended support”) neznamená úplný konec funkce produktů, ty nadále fungují, ale Microsoft nevydává bezplatné “bezpečnostní záplaty”, což představuje bezpečnostní riziko v podobě úniku dat pro všechny podniky využívající staré verze.


Firmám se staršími verzemi je tak doporučeno využít prodloužení podpory, kterou Microsoft poskytl, a co nejrychleji přejít na aktuální verze Office 365, nově již Microsoft 365. Jednotlivé plány a jejich porovnání naleznete v tomto odkazu: www.cmis.cz/microsoft-office-365


58 views0 comments

Opmerkingen


bottom of page